Kiedy odbywają się Światowe Dni Młodzieży?

ŚDM w Lizbonie odbędą się latem 2023 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Gdzie odbędą się wydarzenia centralne i gdzie odbędą się Dni w Diecezji?

Wydarzenia centralne odbędą się w stolicy Portugalii, w Lizbonie, natomiast Dni w Diecezji w mniejszych miastach w całej Portugalii.

W jakim wieku są uczestnicy ŚDM?

Do uczestnictwa w ŚDM zaproszeni są wszyscy między 15 a 35 rokiem życia.

Jak zapisać się na Światowe Dni Młodzieży w Portugalii?

Aby zapisać się na to wydarzenie, należy zarejestrować się poprzez naszą stronę. Istnieją dwie opcje rejestracji: grupowa oraz indywidualna. Wszystko znajduje się w zakładce: rejestracja. Na mejla otrzymasz potwierdzenie oraz dalsze informacje. 

Czy mogę się zapisać, jeśli nie należę do żadnej grupy?

Jak najbardziej. Każda osoba może się zarejestrować jako osoba indywidualna. Pamiętaj jednak, że jeśli nie masz 18 lat – musisz mieć pełnoletniego opiekuna. Najlepiej, aby była to osoba, którą znasz i sam ją o to poprosisz. Pomyśl o tym przed rejestracją. W razie problemów lub pytań, napisz do nas.

Czy muszę uczestniczyć we wszystkich punktach programu? Czy istnieje możliwość dojazdu do grupy lub wcześniejszego wyjazdu?

Pielgrzymka do Lizbony jest całością. Uczestniczymy w niej od początku do końca w jednej z wybranych opcji: wyjazd na dwa tygodnie (Dni w Diecezji oraz wydarzenia centralne) lub wyjazd tygodniowy (wydarzenia centralne). Nie ma możliwości dojazdów lub wcześniejszego opuszczania grupy.

Ile będzie kosztować wyjazd na ŚDM?

Całkowity koszt wyjazdu jeszcze nie jest znany, ponieważ jest on uzależniony od cen biletów lotniczych.

Jakie dokumenty są mi potrzebne na miejscu?

Musisz mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport.

Gdzie będę spał?

Zakwaterowanie podczas wszystkich ŚDM to zazwyczaj szkoły, hale, duże salki, na których śpi się na ziemi. Pielgrzymi są proszeni o zabranie swoich karimat lub materacy oraz śpiworów. Może się okazać, że będziemy też przyjęci przez rodziny. Trzeba się przygotować na każdą ewentualność.